Bafra Haber

ÖĞRENCİLER AİLELERİNE TEBRİK KARTI GÖNDERDİ

ÖĞRENCİLER AİLELERİNE TEBRİK KARTI GÖNDERDİ
29 Aralık 2018 - 18:29 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Samsun’un Bafra İlçesi Bafra Şehit Burak Perçin İlkokulu 1-  B Sınıfı öğrencileri, 2019 yılına girmeye az bir süre kala farklı bir etikliğe imza atarak, Bafra PTT Şubesine giderek minik öğrenciler teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan mektup, tebrik kartı ve kartpostalları hazırladıkları zarflara koyarak başta ailelerine, sevdiklerine ve şehir dışında bulunan akrabalarına yılbaşı etkinliği için Nostalji tebrik kartı gönderdiler.

Sınıf öğretmenleri Makbule Şahin ile birlikte Bafra PTT Şubesine gelen minik öğrenciler teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan mektup, tebrik kartı ve kartpostalları hazırladıkları zarflara koyarak şehir dışında bulunan akrabalarına göndererek sürpriz yaptılar. Sınıf öğretmeni Makbule Şahin ise : teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar, cep telefonları ile bayram ve yılbaşı kutlamalarının yapıldığını belirterek, eski yıllarda olduğu  bu yılbaşında öğrencilerimiz yakınlarına ve ailelerine tebrik kartı atarak sürpriz  yaptıklarını dile getirdi. Bayram, yılbaşı ile özel günlerde duyguların ifadesi için kullanılan mektuplar tebrik kartları ve kartpostallar; cep telefonu mesajları ile elektronik postaların yaygınlaşması sonucu teknolojiye yenik düştüğünü hatırlatarak bizler de , “Geçmişin haberleşme aracı olarak kullanılan, kentlerin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan kartpostalların kullanımı artık yok denecek kadar az ve unutulmaya yüz tuttuğundan dolayı minik öğrencilerimizle böyle güzel bir olaya el attık. Maalesef kartpostal gönderme alışkanlığının azalmasında, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla haberleşme gün ve yıllar geçtikçe etkili oluyor. Şahin, minik öğrencilerimizle bu unutulmaya yüz tutmuş olan eski günler ve yıllardaki gibi başta ailemizle, sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla haberleşmeyi eski kart postallarla yaparak eski günleri ve yılları asla unutmayacağımız hatırlatmak istedik.

Eskiden herkes özel günlerde postacıların yolunu gözler onlara maniler hazırlardı. Ama yeni nesil bu eski güzelliklerden mahrum. Biz öğrencilerimize ve ailelerine bu nedenle bir nostalji yaşatmak istedik. Öğrencilerimiz hazırladıkları tebrik kartlarını, karpostallarını ve mektuplarını akrabalarına gönderdi” dedi.

Daha sonra Tebrik kartlarının gönderi ardından Bafra Postane Müdüresi Nurhan Önder öğrencileri bu konuda tebrik ve teşekkür ederken, postaneyi de minik öğrencilere gezdirerek yapılan işlemleri hakkın da bilgilendirmede bulundu. Program, Ziyaret Hatıra Fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER