Bafra Haber

Kılıçdaroğlu: Haklarını sonuna kadar koruyacağız

Kılıçdaroğlu: Haklarını sonuna kadar koruyacağız
08 Ocak 2019 - 12:29 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Emeklilikte yaşa takılanlar sanmasınlar ki unuttuk, onların da hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Haklarını sonuna kadar koruyacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , partisinin grup toplantısında konuştu.
İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:
2019 bir umut yılı olsun, huzur yılı olsun diyoruz. 2019 herkesin işi, aşının olduğu bir yıl olsun diyoruz 2019’da Türkiye’ye baharın gelmesini bekliyoruz.
2018’de 15 Temmuz  şehitleri için toplanan para ne oldu diye sorduk, bugüne kadar yanıt alamadık. Şehitlerimiz arasında ayrım devam ediyor. Malul sayılmayan gazilerimiz var, sorunları çözülmüyor.
Vatandaşı koyun olarak görüyorlar, ne yaparsam yapayım gelip bana oy verecekler diyor. Taşeron sorunu devam ediyor. Biz bunun peşini bırakmayacağız. Bütün taşeron işçilere benim sözüm var, sen de sendikalı olacaksın, sen de hakkını alacaksın.
Bizim baskılarımız sonucu taşerona kadro verildi ama kölelik bitmedi. Maaşına sadece yüzde 4 zam veriyorlar. Sen diğer işçilere ne veriyorsan onu da tanımak zorundasın.
TOKİ işçileri aylardır maaşlarını alamıyorlar, aylardır. Bugün Meclis önünde haklarını aramaya geldi müdahale ile karşılaştılar. Niye hak aradıkları için…
Ceren Damar’ın öldürülmesi hepimizi yasa boğdu. Eşinin yaptığı konuşma hepimize örnek olacak nitelikte, “İyi insan olun diyor, iyi insan”…
Ceren Damar ile ilgili Meclis’e bir önerge getireceğiz. Bu bir Eğitim şehididir. Ve Çankaya belediyesi de bu kardeşimizin adını yaşatmak için bir adım atacak.
Bülent Şık kim bir akademisyen. Sağlık  Bakanlığı yaptığı araştırmanın raporunu saklarken, akademisyen Bülent Şık bunu açıkladı. Şimdi vay sen nasıl açıklarsın devlet sırrını diye şimdi yargılanıyor. Bu akademisyen… Allah akıl fikir versin ben ne diyim…
Eren Erdem… tam bir kumpas mağduru… Hayatı FETÖ ile mücadele ile geçen bir kişi şimdi FETÖ’den yargılanıyor. Mahkeme kumpas olduğunu gördü tahliyesine karar verdi, ama tahliye etmedi ardından savcının itirazı ile yeniden kaçma şüphesi ile tutuklandı.
Ama ne yaparlarsa yapsınlar hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar adaletin yerini bulması için ne gerekiyorsa yapacağız. İddianame olmadan pek çok kişi aylardır içerdeler.
Sevgili vatandaşlarım ben sizin sıkıntılarınızı , kaygılarınızı anlıyorum. Emekli kardeşim senin derdini de gayet iyi biliyorum ama emeklilere benim sitemim var, sana iki maaş ikramiye vaat ettiğim zaman bir grup emekli PTT’nin önüne gidip bana telgraf çektiler ‘bizim durumumuz çok iyi’ diye şimdi o emekli kardeşlerimiz ne düşünüyor acaba…
Emeklilikte yaşa takılanlar sanmasınlar ki unuttuk, onların da hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Çiftçiye para ödeyeceksen çiftçinin 2016’dan bu yana 114 milyar lira alacağı var eğer çiftçinin alın terini ödeyeceksen o parayı vereceksin…
Milli gelir artışından bile size pay vermemeyi tercih ettiler. Emekliye yüzde 10 veriyorlar, devletin yaptığı zam yüzde 23’ün üzerinde.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER