Bafra Haber

Bafralı Atıcılar Türkiye Şampiyonasında Madalya için Ter Dökecekler

Bafralı Atıcılar Türkiye Şampiyonasında Madalya için Ter Dökecekler
15 Nisan 2019 - 14:54 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Samsun’un Bafra ilçesinde, Atıcılar Türkiye Şampiyonasına Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye grup müsabakalarında dereceye giren Bafralı sporcular Türkiye Şampiyonasına gitmeye aldıkları derecelerle hak kazandılar.

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Faaliyet Programı içerisinde yer alan Türkiye Grup Müsabakaları 13-15 Nisan arası Bafra Şehit Mustafa Serin atış poligonunda gerçekleşti.

25 Metre Genç Bayanlar Spor Tabanca Atışı Ferdi dalında, Bafralı sporcular Ragibe Yiğit 481 puanla üçüncü Bilge Alev 503 puanla birinci oldu.
Müsabakalada birinci olan Bige Alev burayı hak etmek için çok çalıştıklarını bu dereceyi hak ettiklerini dile getirdi. Tek amacımız ise her zaman olduğu gibi Türk Milli takımına gitmek ve Ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmek olacaktır.

Bafra’mızda çok güzel bir atış poligonu olmasına rağmen antrenman yapacak ekipmanlarımız yok, maalesef silahları başka kulüplerden tehmin ederek antrenmanlarımızı devam ediyoruz” dedi.

Ragibe Yiğit ise, arkadaşım Bilge ile birlikte İlimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele verip yarışıyoruz. Buradaki turnuvalarda başarı gösterdik bu sefer de Türkiye Şampiyonasında başarı gösterir şehrimize madalyayla dönmek istiyoruz bunuda başaracağız dedi.

Antrenörleri Murat Gürselvce Seda Şen Sağır ise, gerçekten genç sporcularımız çok başarılı hiç bir antrenmanları atlatmadan çalışıyoruz, sporcularımızında dediği gibi kısıtlı imkanlarla büyük işler çıkarmanın peşindeyiz umarım Türkiye Şampiyonasında da başarılı bir şekilde döner, ilimize ve ilçemize gurur yaşatırız ” dediler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER