Bafra Haber

ŞEHİT POLİS İRFAN SADIK KOCABAŞ KABRİ BAŞINDA ANILDI

ŞEHİT POLİS İRFAN SADIK KOCABAŞ KABRİ BAŞINDA ANILDI
15 Temmuz 2019 - 10:35 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Samsun’un Bafra İlçesinde, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Üyeleri, şehit Polis Memuru İrfan Kocabaş’ı şehadetinin 40. yıl dönümde unutmayarak kabri başında andı.

Ankara da Mısır Büyükelçiliği önünde polis noktasında görevini ifa ederken 13 Temmuz 1979 tarihinde Filistin’li teröristler tarafından büyük elçiliğe düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Bafra’lı Polis Memuru İrfan Sadık Kocabaş şehadetinin 40. yılında Samsun Asri Mezarlığında kabrinin başında dualarla anıldı.

Şehit Polis Memuru İrfan Sadık Kocabaş’ın anma törenine Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, derneğin üyeleri ve Samsunlu şehit astsubay İlhan Hamlı’nın ağabeyi gazeteci Ayhan Hamlı katıldı.

Derneğin fahri imamı Bülbül hocanın okuduğu Yasin-i Şerif`in ardından program dua ile sona erdi.

OLAYIN DETAYI

13 Temmuz 1979 tarihinde Ankara’da Mısır Büyük elçiliği ne silahlı saldırı düzenleyen 4 Filistin’li terörist büyük elçiliğin önünde polis noktasında görevli polis memuru Bafralı İrfan Sadık Kocabaş ile Kırıkkale’li Bekçi Ali Babacanı  şehit ederek büyük elçilikte görevli bulunan 15 personeli 45 saat rehin almışlar teröristlerle  yapılan müzakereler sonucu dönemin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’e teslim olmuşlardır. Dönemin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’in  2 emniyet mensubunu şehit eden 4 Filistin’li teröristi öperek onlarla sarmaş dolaş olarak kameralar önünde poz vermesi ve teröristleri makam arabasına alarak MİT binasına götürmesi halen daha milletimizin hafızasından silinmemiştir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER