Bafra Haber

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinden TRT ve A. Ajansına Tepki ve Kınama

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinden TRT ve A. Ajansına Tepki ve Kınama
23 Ağustos 2019 - 12:57 'de eklendi ve 208 kez görüntülendi.

SAMSUN’UN Bafra İlçesi. Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinden Tepki ve Kınama SAMSUN’UN Bafra ilçesinde Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Gazi Astsubay Hakan Keser, Dernek Binasında yaptığı basın açıklamasında başta TRT ve A. Ajans…

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinden Tepki ve Kınama

SAMSUN’UN Bafra ilçesinde Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Gazi Astsubay Hakan Keser, Dernek Binasında yaptığı basın açıklamasında başta TRT ve A. Ajans haberi kınadıklarını belirtti.

Keser, dernek binasında yaptığı basın açıklamasında başta Devletin kanalı olan TRT ve A. Ajans haberi Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği olarak kınadıklarını belirten Keser sözlerine şöyle devam etti.

Keser, TRT ve A. A’nın gaflet ve ihanet günü ve Türk tarihinde kara lekedir.

Devletimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve devam ettirmek uğruna bölücü terör örgütüne karşı 35 yıldan bu yana verilen mücadelede binlerce şehit ile gazi verdik ve
halende bu güzel vatanınız için vermeye devam ediyoruz. Bekası uğruna bedellerin en ağırını ödediğimiz devletimizin,
resmi Anadolu Ajansı ve kanalı olarak bildiğimiz Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 21- 22 Haziran 2019 günlerinde maalesef tarihimize kara bir leke olarak geçecek olan büyük skandala imza atmışlardır.

Bölücü Terör Örgütünün elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan’ın örgütsel bildiri niteliğinde olan mektubunu maalesef Devletin yayın kuruluşları örgütün propagandasını yaparak Öcal’ın mektubunu ve Kırmızı Bültenle aranan kardeşi 74 şehidimizin katili terörist katil Osman Öcalanlı ekranlarına çıkararak özel röportaj yapmışlardır.

Terör Örgütünün propagandasını yapmasına imkân vererek bu iki Devlet kanalı bizce affedilmeyecek büyük suç işlemişlerdir dedi.

Asker, Polis ve bebek katillerine kapılarını açan bu iki kurum, hainleri aziz Türk Milletinin önüne utanmadan ve arsızca çıkarma cüretini gösterdiler.

Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Aziz hatırasına ihanet edilmiştir.

Bu durum başta Şehit Ailelerimizin, gazilerimizin, ve Ulu Türk Milletinin vicdanlarını derinden sızlatmışlardır.

Ülkemizin sorunu olan Terörizm mi tamamen temizlemek için mücadele eden destanlar yazan güvenlik güçlerimizin moral ile motivasyonunu olumsuz etkilemiş ve Devletimizin kararlı bir şekilde sürdürdüğü Terörle mücadelesine maalesef sekte vurmaya çalışmışlardır.

Yaşatılan bu rezaletin üzerinden yaklaşık iki ay geçmesine rağmen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlarımızın,Millet vekillerimizin, Siyasi Partilerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın duyarsız kalmaları, görmezlikten gelmeleri hayret ve elem verici bir durumdur.

Anadolu Ajans ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yönetim Kurulunun Teröristleri umutlandırdığı bu yayın rezaletinin sorumluları hakkında sessiz kalınmasından ve yasal işlem yapılmamasından dolayı Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği adına Ankara Barosu Avukatlarından Mehmet Yaşar Şahin bey efendi tarafından 25.07.2019 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda bulunulmuştur.

Bu bizleri ve Aziz Milletimizi derinden yaralayan olay için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey efendiye ilgili Bakanlarımızdan ve Milletvekillerimizden bu rezaletin sorumluları hakkında gereğini yapmalarını,ihanet ettikleri Aziz Şehitlerimiz ile Kahraman Gazilerimiz sayesinde oturdukları makamlarından derhal el çektirilmelerinin ve yüce Türk Adaleti önünde hesap vermeleri talep ediyoruz dedi.

Keser, Malumunuz bu günlerde bölücü Terör örgütünün uzantıları yandaşlarının yönettiği Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanları İçişleri Bakanlığımızca Anayasamızın ve kanunlarımızın ilgili maddelerine istinaden gereği yapılarak görevlerinden derhal uzaklaştırılarak alınmışlardır.

 

Halkımızın huzurunu ve güvenliğini temin etmek için içte ve dışta hainlere karşı mücadele eden Güvenlik kuvvetlerimizin şanlı mücadelesini engellemek için ellerinden geleni yaptılar.

Çözüm sürecinde olduğu gibi yönettikleri Belediyelerin şuan dada her türlü imkanlarıyla teröristlere lojistik destek sağlanarak vatan evlatlarının Şehit ve Gazi olmalarına sebep oldular.

Terörle mücadelemizin başarıya ulaşmasına sekte vurmaya çalışılması hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.
Teröre teröriste destek çıkan, işbirliği yapan kim olursa olsun bizim gözümüzde teröristtir ve vatan haindir.

Terör örgütünün destekçisi ve sözcülüğünü yapan başta HDP kapatılmalı sözde vekillerinin vekilliği derhal düşürülmelidir.

Bu hainlerin bir an önce yüce Türk Adaletine teslim edilmelidirler.

Aynı tutum içerisinde olan diğer Belediye Başkanları da görevden el çektirilmeli ve Yüce Türk adaletine teslim edilmelidir.

Herkes bilmelidir ki bizlerin Devletimize ve Hükumetimizin Terörle mücadelesine desteğimiz sonuna kadar tamdır.

 

Göreve geldiği günden bu yana Terörü bitirme kararlılığını teröre karşı dik duruş sergiliyen ve bölücü terör örgütüyle mücadelesini sürdürmeye devam eden
zamanının büyük bir kısmını, terörle mücadeleye ayıran Güvenlik Kuvvetlerimizle birlikte terörün kökünün kazılması için uğraş veren teröre karşı dik duruş sergileyen içişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bu cesaretinden dolayı Türk Milleti, Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Her gün Şehitler gelirken ses çıkarmayan siyasiler Sivil Toplum Kuruluşları ve menfaatleri için susanlar, bölücü terör örgütüne, destek veren Belediye Başkanlarının görevden alınmasına demokrasinin ruhuna aykırı bahanesi ile tepki göstererek desteklemelerini şiddetle kınadığımızı kamuoyununu bilgisine sunarız ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER