Bafra Haber

Bafra’da Kırsal Kalkınma Semineri

Bafra’da Kırsal Kalkınma Semineri
23 Ağustos 2019 - 13:14 'de eklendi ve 247 kez görüntülendi.

SAMSUN’UN Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bafra Ziraat Odası Başkanlığı toplantı salonunda Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenme programı Samsun İl Tarım Müdürlüğünden gelen konuşmacılar tarafından üreticilere anlatıldı.

TARIM BAKANLIĞINDAN ÇİFTÇİLERE YÜZDE 50 HİBE

Bafra Ziraat Odası konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına çok sayıda Ziraat Odası üyesi ve çiftçi katıldı. Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirilen konferansta program içeriği ve başvuru koşulları anlatıldı. Programa Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Ziraat odası üyeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Toplantıya Samsun İl Tarım Müdürlüğünden konuşmacı olarak Fatma Kuğu, Bahadır Sağanak ve Gökay Özbıçak iştirak etti. Toplantıda konuşan konuşmacılar programın amacını ve önemini şu kelimelerle anlattı “Programda belirtilen yatırım konularını gerçekleştirmek üzere hazırlanacak proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılır.

 

Bu tebliğin amacı, doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunu sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.” denildi.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER