Bafra Haber

Katipoğlu:Okula kayıt olurken para ödeme Zorunlu Değil !

Katipoğlu:Okula kayıt olurken para ödeme Zorunlu Değil !
23 Ağustos 2019 - 13:10 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

SAMSUN’UN Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, velilerimiz okula kayıt esnasında hiçbir şekilde ücret talep edilemeyeceğini belirtti. Katipoğlu, eğer öyle bir durumda okul yöneticileri…

Katipoğlu:Okula kayıt olurken para ödeme Zorunlu Değil !

SAMSUN’UN Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, velilerimiz okula kayıt esnasında hiçbir şekilde ücret talep edilemeyeceğini belirtti.

Katipoğlu, eğer öyle bir durumda okul yöneticileri hakkında yasal işlem yapılacağını belirtti.

Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul kayıtları devam ederken, Bafra İlçe  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, tarafından okullara kayıt parası uyarısı yapıldı.

KAYIT PARASI YASAL DEĞİL

Katipoğlu,2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 11 04.2012 tarihli ve 28261 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü giren 30.03.2012 tarihli ve 6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun, 09.02.2012 tarihli ve 28199 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığının 20/07/2011 tarih ve 2011/40 sayılı Genelgesi kapsamında açıklama yaptı.

 

YASAL İŞLEM UYGULANABİLİR

Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu: Kayıt esnasında velilerden hiçbir şekilde para talep edilmemesi, bu konuda yukarıda belirtilen kanun, yönetmelik ve genelge hükümlerine aykırı şekilde işlem yapan okul yöneticileri hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını ifade etti.

BAĞIŞLAR ZORUNLU OLMAZ

Katipoğlu: Kayıtlarda öğrenci velilerinden okul için yardım maksadıyla bağış yapması istenebilir ve bu da veliye kalmış bir durumdur.

Yani veli isterse bağış yapabilir. Yani kayıt için istenen bağış zorunlu değildir. ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER