Bafra Haber

Doktorun Paylaşımı İçin Kınama

Doktorun Paylaşımı İçin Kınama
05 Kasım 2019 - 8:13 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

SAMSUN’UN Bafra ilçesinde, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Bafra Devlet Hastanesinde görev yapan Doktor Şakir Orbay’ın Allah’ı ve Peygamberi aşağılan paylaşımı il genelin büyük tepkiye sebep oldu.

Söz konusu paylaşımı kınamak için bugün Bafra Devlet Hastanesinde toplanan sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, hastane çalışanları ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç burada bir basın açıklaması gerçekleştirerek doktoru kınadılar.

Ayrıca toplanan grup daha sonra Bafra Adliyesine gelerek doktordan şikayetçi oldu. Düzenlenen programda konuşan Diyanet-sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş “ Bafra Devlet hastanesinde görevli doktorların bulunduğu iletişim grubu whatsapp’ta kutsal kitabımız Kuranı Kerim ayetleriyle Yüce yaratıcımız Cenabı Hak Zülcelal Hazretlerine ve alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’yı alaya alıp küfür, hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunduk.

Yaşanan bu olay sonrasında din görevlisi arkadaşlarımız, sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımız bizleri arayarak tepkilerini ve derin üzüntülerini ifade etmişlerdir. Sivil toplum kuruluşları siyasi partilerimizin temsilcileri, sağlık çalışanları ve diyanet mensupları ve vatandaşlarımızın adına Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Şakir Orbay’ı ve onu destekleyenleri esefle kınıyoruz. Şimdi ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Bafra Cumhuriyet Başsavcılığına geçerek suç duyurusunda bulunduk” dedi. Akkuş’un ardından konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç mi hiç hakkı yok.

Yüzlerce binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe meslektaşına hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarakta bunun en yakın takipçisi olacağız” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER